Korunky zarezávajúce sa do mäkkých tkanív

Dobrý deň,
pred pol rokom mi boli nasadené 2 celokeramické mostíky /v hornej rade na ľavej i pravej strane/. Asi mesiac po osadení sa mi na zube -pilieri čo drží mostík, urobila „fistula“. Zub sa musel cez keramiku prevŕtať, otvoriť, niekoľko krát vyčistiť, boli tam v priebehu 4 mesiacov, vymenené vložky. Pred 2 týždňami sa zub vyplnil koreňovou výplňou. Ale predvčerom opäť začal bolieť. Moja pani doktorka, už začala uvažovať nad prepílením mostíku, čo ja odmietam /mostíky neboli lacná záležitosť/. Je možné opäť otvoriť zub a následne liečiť? Mám taký pocit, že mostík na tejto strane bol vysoko daný a tlačí ma ďasná. Môže aj toto vyvolávať pocit bolesti?

Odpoveď

dobrý deň,

áno, máte pravdu, aj korunky zarezávajúce sa do mäkkých tkanív, môžu spôsobovať bolesti, ale lekár by takúto záležitosť mal vedieť odlíšiť od bolestí zubného pôvodu.

Pokiaľ je príčina v nedôkladnom ošetrení koreňov pilierového zuba, skúste požiadať svojho stomatológa, aby Vás odoslal na pracovisko s mikroskopom, kde sa špecializujú na koreňovú liečbu. Ak sa totiž Vášmu lekárovi v priebehu štyroch mesiacov nepodarilo problém zvládnuť, nemyslím si, že sa mu to podarí ani po sňatí mostíka. Zrejme sa Váš prípad svojou komplikovanosťou vymyká z bežného priemeru a patrí do rúk špecialistu.

Návrat

Súvisice otázky

Súvisice články

Štítky