Otázka na tému Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Ošetrenie koreňových kanálikov je náročný zákrok

Dobry vecer,ja by som sa chcela spytat ci zubarka moze dvakrat z toho isteho zubu vyberat nervy?17augusta som bola na vyberanie a nasadila mi tam vlozku.Zajtra(16.9)idem opat k zubarke a mam ist na rtg,ibaze rtg toho zubu som uz podstupila..preto sa chcem spytat ci mi moze zajtra opat vytahovat nerv z tohto zubu.Dakujem pekne

Odpoveď

Dobrý deň,

Ošetrenie koreňových kanálikov je technicky, odborne a finančne vysoko náročný zákrok, ktorý sa pomerne často vykonáva vo viacerých návštevách. V prvej návšteve sa vykoná odstránenie nervovocievnych zväzkov z dutiny zuba, jej spriechodnenie a dezinfekcia. Väčšinou z časových dôvodov sa do spriechodnených kanálikov nanesie dezinfekčná pasta a zub sa uzavrie dočasnou výplňou. V nasledujúcej návšteve sa zub zvnútra poriadne prepláchne, skontroluje a definitívne zaplní. Priebežný postup prác si lekár často kontroluje na rtg snímkach. Na definitívnom uzávere korunky sa pracuje zväčša až v ďalšom sedení.

Návrat

Súvisice otázky s témou Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba v našej zubnej poradni.

Štítky