Otázka na tému zápal ďasna po ošetrení zuba

Zápal po injekcii

Dobry den, pred par dnami som bol u zubara ktory mi robil fotokompozit zubu konkretne 16-ku zub a dal mi aj anesteziu injekciou okolo toho zubu a mam teraz taky problem ze pravdepodobne v mieste toho vpichu injekciou sa mi asi spravil zapal, nwm ci je to zapal ale furt mam nutkanie potom behat jazykom a je to dost citlive az by som povedal ze to stipe trochu.
Tu je aj link na obrazok tohto kvazi zapalu – http://s11.postimg.org/…0483/zub.jpg

Nechcem ist zatial zubarovi lebo sa bojim ze si zas vypyta vela penazi.

Za pomoc dakujem
S pozdravom
Peter

Odpoveď

Vzhľadom na to, že postihnuté miesto máte inde, než sa bežne pichá injekcia pri plombovaní, skôr by som typoval, že ide o následok poranenia po kovovej páske, ktorá sa pri viacplôškových výplniach musí zasunúť počas ošetrenia medzi zuby, prípadne je to následok poleptania kyselinou, ktorá sa počas zhotovenia používa na sklovine, alebo ide o prejav herpesu, ktorý sa môže prejaviť aj v ústach, hoci o tom málokto vie… Pochopiteľne, že príčina môže byť aj inde, z tejto fotky na to ale neprídem.
Bez ohľadu na to, čo to spôsobilo, skúste si ústa vyplachovať dezinfekčnou ústnou vodou (napr.Curasept, aleo Parodontax) prípadne si to natierajte Curasept Gélom. Malo by to to týždňa prejsť.

Návrat

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme zápal ďasna po ošetrení zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom zápal ďasna po ošetrení zuba v našej zubnej poradni.

Štítky