Otázka na tému opuch po ťahaní zuba

Vytiahlli mi zub, no opuch mám inde

Včera mi vytrhli sedmičku vľavo dole, lebo bol zápal a bola citlivá. Predtým som v nej mala vložku na preliečenie od 9.7.2015, ale po dentálnej hygiene 15.7. mi ju museli vybrať, lebo mala som to veľmi citlivé a bolo mi povedané, že je tam zápal. Do rána mi pripuchla časť pri sánke , ale pod 6.resp. 5 zubom a aj na pohmat som to mala bolestivé. Včera 17.7. lekár skúšal poklepom viacero zubov a vychádzal mu ten zub sedmička, tak ju vytrhol. Dostala som aj antibiotika.Keďže som mala zatŕpnutú celú dolnú ľavú sánku, zobrala som si asi po 4 hodinách Ibalgin a potom som začala brať aj antibiotiká (zatiaľ som brala dva-DALACIN). Začala som však znova pociťovať bolesť v tej časti pod 5.-6. zubom a zistila som, že Ibalgin mi vydrží cca na 6 hodín. Miesto po vytrhnutí ma nebolí a ani pohmat z lícnej časti. Naopak v tej časti (pod 5.-6.zubom) mám stále opuch a aj na pohmat, keď si zľahka chytím časť pri sánke, ma bolí.
Ďakujem za skorú odpoveď.

Odpoveď

Nie je vylúčené, že máte problém aj na vedľajšom zube. Ak je tam opuch, treba zistiť, či niektorý zo zubov nad ním nie je mŕtvy. Ak áno, jedinou možnosťou bude extrakcia, alebo koreňová liečba.
Zatiaľ je to však príliš skoro po ťahaní sedmičky. Aby sa vylúčilo, či táto situácia nie je komplikáciou po ťahaní, pár dní by som s rozhodnutím ohľadom pätorky a šestky počkal. Samozrejme, ak sa bolesti nebudú stupňovať.

Návrat

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme opuch po ťahaní zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom opuch po ťahaní zuba v našej zubnej poradni.

Štítky