Otázka na tému paradentóza a fixný strojček

Môžem nosiť strojček, ak mám paradentózu?

Mám 26 rokov a chcela by som si dať fixny strojček. Problém je v tom že fixny strojček som už raz mala – v 16 tich, ale nenosila som ten udrziavaci a preto sa mi zuby rychlo vrátili do pôvodného stavu. Navyše sa začali dosť kaziť a chyba mi už asi 6 stravných zubov a este minimálne jeden mi treba vytrhnúť. A neviem či nemám aj patadentozu nakoľko sa mi zuby kyvu a krvácajú mi ďasná. Chcela by som sa preto opýtať či by bol vhodný fixny strojček aj za tychto podmienok a aká by bola priblizna cena liečby. Poistovnu mám dôveru. Ďakujem.

Odpoveď

Prvá vec ma napadla, že patadentóza ba sa dala liečiť Patexom a so stravnými zubami by Vám mohol pomôcť Check de jeuner.. :)
Po hlbšom zamyslení som si uvedomil, že hovoríte o paradentóze a stoličkách. Nuž, ak sa Vám kývu zuby kvôli paradentóze, je nutné najskôr zvládnuť tento stav. To znamená absolvovanie niekoľkých sedení u dentálnej hygieničky, inštruktáž o čistení zubov a dôsledná domáca hygiena. V ťažkých prípadoch aj antibiotiká. Takisto treba odstrániť nevyužiteľné zvyšky zubov. Ak sa stav stabilizuje, potom je možné nasadiť strojček a posunúť zuby žiadaným smerom. Na cenu sa ma nepýtajte, to naozaj netuším. Zhodnotí to lekár, ktorý bude menežovať liečbu.

Návrat

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme paradentóza a fixný strojček, skúste vyhľadávanie s výrazom paradentóza a fixný strojček v našej zubnej poradni.

Štítky