Otázka na tému Zubný mostík

Dočasná náhrada zuba po jeho extrakcii pri výrobe mostíka

dobry den, chcel by som sa opytat, ako dlho sa hoji dasno po extrakcii zubu(predny horny)-rad by som si dal urobit mostik a chcem chodit bez zubov co najkratsie(mam 21 rokov).dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ sa jedná o jeden zub, nemusíte čakať na nový mostík bez zuba, hneď v deň extrakcie je možné chýbajúci zub nahradiť dočasným mostíkom na sklenených vláknach napríklad aj s použitím extrahovaného zuba. Iná možnosť je vedľajšie zuby nabrúsiť ešte pred extrakciou, dať na nich urobiť dočasný živicový mostík a v deň extrakcie ho nasadiť. Zo strany lekára si to ale vyžaduje trochu zmyslu pre improvizáciu.
Pokiaľ je zubov viac a dočasný mostík zo živice by bol problematický, je možné povedzme dva dni po extrakcii vyhotoviť dočasnú maličkú vyberateľnú protézku.
Posledná možnosť je nechať rany spontánne zhojiť a po približne 3–8 týždňoch pristúpiť k definitívnemu riešeniu. Dva mesiace je približne doba, kedy by sa mohlo pristúpiť k definitívnej práci po extrakcii. Pri hojení totiž dochádza k objemovým zmenám kostí a ďasna, čo by v prípade unáhleného definitívneho riešenia mohlo negatívne ovplyvniť celkovú estetiku výsledku.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný mostík

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný mostík, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný mostík v našej zubnej poradni.

Štítky