Nastrihnutie uzdičky pod hornou perou

Zdravím, chcela by som sa opýtať na zákrok – nastrihnutie uzdičky pod hornou perou. Mám po dvadsiatke a stále medzeru medzi zubami. Nie som odborník, ale moja uzdička je skutočne výrazná. Je možné, aby sa mi u trvalých zubov posunuli predné dva zuby k sebe uvoľnením ťahu medzi ďasnom a hornou perou bez strojčeka?
Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

nuž, nie som si tým celkom istý, aj keď za istých okolností to možné je. Každopádne tým nemáte čo stratiť a keby sa to aj nezlepšilo, aspoň sa to už nebude zhoršovať. Ak to totiž necháte tak, ťah hornej pery pri jedení a reči by skrz uzdičku mohol spôsobiť ďalšie rozširovanie medzery medzi jedničkami.

Návrat

Pridať komentár

Vďaka

24. 08. 2009 16:56 | Jana Ponická | reagovať

Ďakujem, pán doktor, za čas aj radu.Pekný deň!

Uzdička nad hornou perou

04. 04. 2011 13:20 | Soňa | reagovať

Dobrý deň pán doktor,
moj syn bude mat 2 roky a v januári mal úraz horných zúbkov. Jeden zubok si vrazil do vnutra.Boli sme u zubnej chyrurgičky aj na pohotovosti, nič mu s tým nerobili. Teraz cez vikend opat spadol ale len na koberec a roztrhol si uzdičku medzi hornými zúbkami. Nekrvácalo mu to vobec.Volala som na pohotovosť a tam mi povedali že sa to zrastie samo, že nemáme chodiť. Mam to riesit a ist s nim k zubarovi alebo sa to tak malo stat a uzdicka sa zrastie sama? Prosim poradte mi. Ďakujem veľmi pekne
Sona

Pridať komentár

Štítky