Otázka na tému Kovokeramické korunky

Porcelánové zuby - kovokeramické korunky

Dobry den, chcel by som sa opytat ohladom porcelanovych zubov, nahodou ked by som dal spravit tri porcelanove zuby, je moznost ich nasadit aj kazdy po jednom? alebo len vsetky spolu? ci je tam nejaky cenovy rozdiel?

Dakujem

Odpoveď

Dobrý deň,
pod porcelánovými zubami máte zrejme na mysli kovokeramické korunky, ktoré som opísal v niektorej z minulých otázok (viete si to nájsť v archíve poradne). Pokiaľ je u Vás nutné okorunkovať tri samostatne stojace zuby, je to možné urobiť po jednom. V tomto prípade však lekár, ako aj vy, strácate trochu času a niekedy aj peniaze ( v niektorých ambulanciách je cena za samostatnú korunku iná, ako keď sa ich robí niekoľko naraz.

Pokiaľ však máte chýbajúci zub a Vami spomínané „tri porcelánové zuby“ sú v podstate kovokeramický mostík, ktorého úlohou je tento chýbajúci zub nahradiť, tak musí byť vykonaný naraz. Ide totiž o konštrukciu kotvenú na zuboch susediacich s medzerou a tá musí byť jednoliata.

Návrat

Súvisice otázky s témou Kovokeramické korunky

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Kovokeramické korunky, skúste vyhľadávanie s výrazom Kovokeramické korunky v našej zubnej poradni.

Štítky