Otázka na tému Prasklina zuba

Prasknutý horný predný zub

Dobrý deň.Chcel by som sa spýtať,mam prasknutý horný predný zub už asi tyždeň a trošku sa mi hýbe.Čo stým mám robiť?Vydrží byť zub aj prasknutý dlhšiu dobu? Ďakujem

Odpoveď

Zdravím Vás, Martin!
Teraz ide o to, či máte na mysli do hneda sfarbené prasklinky, ktorých priebeh je vertikálny a s vekom sa ich množstvo a viditeľnosť zvyšuje. ak je to ono a Vy ste si takúto prasklinku všimol až pred týždňom, je to ok, a pokiaľ sa to nebude zhoršovať, netreba s tým robiť nič. Ak ste však mali nejakú formu úrazu ( tu sa ráta aj prudké zahryznutie do tvrdého predmetu), pocítil ste prudkú bolesť, zub sa Vám odvtedy kýve a vidíte na ňom prasklinu, je to zlé. Ono to možno nejaký čas vydrží bez ošetrenia, ale byť vami, navštívil by som stomatológa. Ak bude zub živí, tak ho bude nejaký čas iba sledovať, prípadne ho zdlahuje ( spojí nejakým spôsobom so susediacimi zubami, aby zabránil nežiadúcim výkyvom zuba), ak však bude mŕtvy, je namieste previesť koreňovú liečbu.
Ak sa ukáže, že máte zub zlomený niekde v úrovni koreňa, (čo by tiež mohla byť príčina kývania), nie je vylúčená ani jeho extrakcia. lepšie to už nebude, radšej sa choďte poradiť.

Návrat

Súvisice otázky s témou Prasklina zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Prasklina zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Prasklina zuba v našej zubnej poradni.

Štítky