Otázka na tému Kovokeramické korunky

Problémové zuby za "nové"

Odjakživa mám problémy so zubami. Po krutých hodinách strávených v zubných ambulanciách,odstraňovaní plaku,kameňa,neustále nové plomby a pod. som sa rozhodla pre porcelánové zuby.Vel´mi by ma zaujímalo,ako dlho trvá výmena chrupu za porcelánové zuby a kol´ko by ma to malo státˇ.Ďakujem za Vašu odpovedˇ.

Odpoveď

Chápem, že po tortúrach, ktoré ste podstúpili, toho už pravdepodobne máte dosť a rezignovali ste na opravu vlastných zubov. Nemám presnú predstavu, čo si predstavujete pod pojmom porcelánové zuby, no väčšinou si pod tým pacienti predstavujú odstránenie vlastných zubov a vsadenie kovových implantátov, na ktoré sa „osadia“ keramické korunky. Všeobecne je v populácii rozšírená takáto predstava a mnohí ľudia sa klamlivo nádejajú, že takéto riešenie zázračne vyrieši ich problémy s vlastným chrupom. Mne to príde ako keby človek, ktorý má povedzme reumatické bolesti v ruke a mierne obmedzenú pohyblivosť troch prstov, nástojil na amputácii ruky v predlaktí a tešil sa, že umelá končatina, ktorú včera videl na Discovery, zázračne vyrieši jeho problémy.
Celý tento problém pramení v neinformovanosti. Už som tu asi niekde spomínal, že najlepší implantát je vlastný zub. Ak už pacientovi nejaké zuby chýbajú, alebo sú naozaj silne deštruované, implantát môže byť obrovská pomoc. Vy ste však extrakcie nespomínali, takže to hádam nebude až také zlé.
Pokiaľ ste pod „porcelánovými zubami“ mali na mysli kovokeramické korunky, možno by to mohlo do istej miery znížiť kazivosť Vášho chrupu, no musí to byť presná práca a Vaša následná výborná hygiena. O cene implantátov a koruniek som sa vyjadroval v nejakej predchádzajúcej otázke.
Moja výsledná rada je, aby ste si v prvom rade nechali od profesionála (stomatológ alebo dentálna hygienička) vysvetliť spôsob, akým si môžete efektívne čistiť chrup (pretože to je naozaj alfa a omega) a našli si stomatológa, u ktorého by ste sa pri vašej perfektnej hygiene nemuseli k tej istej výplni vracať skôr, ako o desať rokov.

Návrat

Súvisice otázky s témou Kovokeramické korunky

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Kovokeramické korunky, skúste vyhľadávanie s výrazom Kovokeramické korunky v našej zubnej poradni.

Štítky