Otázka na tému Bielenie zubov

Bielenie zubov

Mám iba 19r. a zuby fakt v zlom stave. Často ma bolia, mám veľa plomb. Zuby si pravidelne čistím ale aj tak sú žlté a nič na bielenie nepomáha, niekedy sa hanbím aj usmiať sa, zubného lekára navštevujem minimálne raz za mesiac.. Rozmýšľala som o bielení zubov, ale to mi nik neodporúča keďže to ničí sklovinu. Chcela by som sa opýtať ako môžem pomôcť svojim zubom. Počula som o metódach ako sú: keramické fazety či implantáty zubov. Ako takéto niečo funguje?? (od koľko eur sa pohybujú ceny pokiaľ by som to chcela na všetky zuby?) 

Odpoveď

Nuž, ak by som mal úplne odpovedať na vašu otázku, bol by to malý manuál stomatológie, preto vám to zhrniem v skratke.

Tak ako mnoho postupov, aj bielenie zubov má medzi stomatógmi svojich fanúšikov a odporcov. ja osobne patrím do tej prvej skupiny, aj keď si dôkladne vyberám adeptov na bielenie a rovnako aj bieliace postupy. začal by som tým, že každý zub sa dá vybieliť, u niektorých sa tento proces uskutoční v relatívne krátkom čase a s takmer nulovým rizikom poškodenia zuba, niektoré zuby sú voči bieliacim postupov odolnejšie a vyžadujú si dlší čas aplikácie bieliacich gélov, s čím pochopiteľne do istej miery stúpa aj riziko možného poškodenia zubov. do ktorej skupiny patríte vy, to vám povie skúsený lekár už pred začatím bielenia. treba si však uvedomiť, že bieliace procesy nemajú účinok na výplniach dotyčných zubov a ich farba ostáva nezmenená. po skončení bielenia a 14 dňovej pauze možno uvažovať o ich výmene za svetlejšie. cena je plus-mínus 300 eur za horné aj dolné zuby.

Poďme ďalej: fazety sú tenké „škrupinky“, ktoré sa vyhotovujú namieru na jemne obrúsený zub a veľmi pevne sa lepia na jeho prednú viditeľnú plochu. sú buď z keramiky alebo fotokompozitu a dajú sa nimi riešiť defekty tvaru zubov a narušenej estetiky. používajú sa zväčša na predných zuboch a ich cena sa pohybuje veľmi zhruba v rozpätí od 160 do 400 eur za kus.

Čo sa týka implantátov, nedávno som ich popisoval v nejakej predošlej otázke, kliknite si na to.

Aby ste mai predstavu, pripájam obrázky stavu pred a po jednej mojej 34 ročnej pacientky. Vidíte výsledok po vybielení, výmene výplní, priamych faziet (postup priamo na pacientovi ako pri zhotovení výplní) na horných dvojkách a nepriamych faziet (obrúsenie, odtlačok, vyhotovenie faziet na modeli a ich výsledné nalepenie na zuby) na horných jedničkách.

Návrat

Súvisice otázky s témou Bielenie zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bielenie zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Bielenie zubov v našej zubnej poradni.

Štítky