Problémy v ústnej dutine

Dobrý deň,
už druhý deň ma trápi niečo v ústach. Neviem či je to vyrážka. Nachádza sa to pri zadných stoličkách. Hlavne ráno, po prebudení to cítim ako naplnenú vyrážku. Keď som si to prstom stlačila akoby vyrážka spľasla, a niečo z nej vytieklo pravdepodobne hnis. Nosím fixačný aparát tak som rozmýšľala že či kvôli tomu to nemám, keďže tam sa mi zachytáva strava. Na problémové miesto som si naniesla orálny roztok ktorý mi zubárka predpísala na zápal ďasien. Má nejaký zmysel si to ďalej nanášať alebo je nevyhnutná návšteva zubárky?

ďakujem za odpoveď

Odpoveď

Váš problém môže mať mnoho menovateľov. Pokiaľ nemáte prerezané osmičky, môže ísť o ich obtiažne prerezávanie, rovnako sa môže jednať o zápal ďasna spôsobený jeho poranením, alebo to môže byť prejav zápalu závesného aparátu zuba (väzivové vlákna, ktoré držia zub v kostnom lôžku a okolité tkanivá), tento typ problémov môže vyvolávať aj mŕtvy zub, prípadne môže ísť o nejaké infekčné ochorenie s prejavom v dutine ústnej.
No a riešenie? Pokiaľ sa Váš stav neupraví do plus mínus štyroch dní, kontaktujte radšej svojho stomatológa. Je lepšie trikrát prísť zbytočne, ako sa raz neukázať vtedy, keď je to potrebné.

Návrat

Súvisice otázky

Pridať komentár

bolesť v ústnej dutine

22. 03. 2011 21:43 | zuzana | reagovať

Prosím, poraďte mi. Bolia ma ani nie zuby, ani nie ďasná. neboli ma to vždy, iba niekedy. na 5 vľavo hore mám korunku. akoby ma bolela 4 alebo 6. lenže po čase mi prešla bolesť akoby medzi 4 a 5 vpravo hore a medzi 4 a 5 vpravo dole. môj zubár ma ani neposlal na rtg. rozčúlil sa, že tam nič nevidí. mám tam všade výplne amalgánových plômb. som po zápale, v minulosti, tvárového nervu. teraz mi rozvŕtal horné staré plomby vpravo, na moju žiadosť, pretože som si myslela, či to nieje alergia na amalgán. neviete čo to môže byť? ďakujem

Pridať komentár

Štítky