Otázka na tému Zubný implantát

Implantáty alebo mostík?

dobry den.v detstve mi odstranili uzdicku a nosila som aj strojcek ale medzera mi nezmyzla a ktomu mi nenarastli dva zuby v hornom rade vedla tych prednych a pani doktorka mi vytrhla mliecne takze tam mam medzere medzi zubami.chcela by som sa vas opytaj co by ste mi odporucili.ci implantaty alebo mostik.ale moc nechcem zasahovat do zubov lebo ich mam zdrave a mam 20 rokov.

Odpoveď

Dobrý deň,

Riešenie by sa malo odvíjať od stavu, v akom sa zvyšné zuby nachádzajú (tým mám na mysli ich postavenie v rámci horného zubného oblúka, polohu vzhľadom na dolné zuboradie, no a samozrejme kondíciu vlastných zubov – kazy, výplne,
atď…) V podstate máte na výber tri riešenia:

  1. klasický mostík – pri tomto riešení je však nutné obrúsiť štyri zuby, a preto by som túto variantu doporučoval iba ak sú Vaše horné trojky a jedničky oslabené veľkými nevhodnými výplňami a kazmi.
  2. implantáty – riešenie, ktoré ak ho vykoná skúsený lekár a technik, môže byť efektné fukčne aj esteticky a netreba pri ňom zasahovať do susedných zubov. implantáty je možné použiť u pacienta s výbornou ústnou hygienou a perfektným stavom tkanív ústnej dutiny. Treba však upozorniť, že toto riešenie je finančne dosť nákladné.
  3. most na sklenených vláknach – inovatívny spôsob, ako nahradiť chýbajúce zuby bez výraznej preparácie susediacich zubov. V tomto prípade sa na zuby susediace z medzerami po minimálnej preparácii istým spôsobom „prilepia“ zväzky sklenených vláken, ktoré po vytvrdení v ústach získajú pevnosť kovu. Sklenené vlákna majú hrúbku približne 1,5mm a je možné na nich z akéhokoľkvek fotokompozitu vymodelovať chýbajúce zuby. Tento spôsob ošetrenia môže byť esteticky na vysokej úrovni, funkčne aj trvácne plnohodnotný, nezaťažuje zvyšné zuby a určite Vás nebude stáť viac, ako by Vás stál bežný kovokeramický mostík.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný implantát

Súvisice články s témou Zubný implantát

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný implantát, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný implantát v našej zubnej poradni.

Štítky