Otázka na tému resekcia koreňového hrotu

Pomôže mi resekcia?

Dobrý deň. Chcela by som sa poradiť. Od 29.9.2014 mi je liecený očný zub (3 vpravo hore) . Zub mi bol vyvŕtaný, vyčistene kanaliky a následne zatvorený. Pretože stále som cítila tlak v ňom tak bol znovu otvorený, odstránená výplň z kanálikov a zub bol nechaný otvorený cca 7 dní. Užívala som Dalacín. Následne znova vyčistené a vyplnené kanáliky. Stále som cítila akoby bol ten zub vystúpený a tlak v ňom. 2.12.2014 po snímku 3D mi bola urobena resekcia nakolko tam bol nález. Znova som dostala Dalacin. Dnes je 21. 12. a v zube cítim tlak a bolest. Prosim o radu ci extrakcia zuba pomôže vyriešit tento problém. 3Dsnimok ukázal, že dutiny sú čiste, neurologička vylúčila neuralgiu. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Extrakcia pochopiteľne vyrieši Vašu bolestivosť, avšak prinesie problém náhrady zuba. Osobne si myslím, že by bolo výhodnejšie vyhľadať lekára pracujúceho s s mikroskopom, kde máte najvyššiu pravdepodobnosť úspešnej liečby. Po resekcii koreňového hrotu však úspešnosť endodoncie klesá na 50:50. Aj tak to však stojí za skúšku.

Návrat

Súvisice otázky s témou resekcia koreňového hrotu

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme resekcia koreňového hrotu, skúste vyhľadávanie s výrazom resekcia koreňového hrotu v našej zubnej poradni.

Štítky