Otázka na tému Ulomený kúsok zuba

Odlomená časť zuba

Dobry den. Zhruba pred 2 rokmi sa mi odlomila cast zubu konkretne 5 pravo hore. Pani zubarka mi zub vyplnila plombou no tato vypln mi pred nedavnom vypadla a pani zubarka mi povedala ze bude lepsie zub vytrhnut. Rada by som sa vas spytala ci existuje aj nejake ine riesenie. Nerada by som o zub prisla. Dakujem.

Odpoveď

nuž, hlavným merítkom pre úspešnosť ďalšej liečby je zväčša úroveň deštrukcie Vášho zuba. Výplň sa so zuba neuvoľní len tak pre nič za nič. Väčšinou je uvoľnená kvôli postupujúcemu kazu pod ňou, ulomeniu časti zubnej steny, alebo ich kombináciou. Pre následné využitie Vášho zuba je dôležité, do akej miery je zub poškodený kazom, a hlavne do akej hĺbky siaha lomná línia, či už spred dvoch rokov, alebo terajšia. Aby som to však nejako zhrnul:ak má pacient záujem o záchranu zuba, nemusí nás až tak zaújmať, nakoľko je poškodená korunková časť zuba, ale v akom stave je jeho koreň. Pokiaľ je pevný a nezasahuje doň lomná línia alebo ložisko zubného kazu, je možné na ňom po predchádzajúcom preliečení a príprave postaviť chýbajúcu korunkovú časť. Takáto práca si však často vyžaduje vysokú finančnú spoluúčasť pacienta, na ktorú lekár nie vždy môže dať akékoľvek záruky. Tu už rozhoduje Vaša dôvera v schopnosti lekára, ktorý Vás ošetruje.

Návrat

Súvisice otázky s témou Ulomený kúsok zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Ulomený kúsok zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Ulomený kúsok zuba v našej zubnej poradni.

Štítky