Otázka na tému Zubné výplne - plomby

Bolesti zuba po zhotovení novej výplne

Dobry dn, chcem sa opytat na citlivost zubov. pred 2 tyzdnami mi zubarka preplombovavala zub-stolicku z amalganu na bielu plombu. Teraz ked na nu zhryznem tak ma velmi boli. Ked jem tak musim iba na tej druhej strane lebo na ten zub vobec nemozem. Aj ked vyviniem silnejsi tlak (zatlacim sankou) tak citim ako mi bolest prenika az dole do zuba. Prejde to? alebo to treba prerobit? preco to vlastne boli? podla mna to urobila zubarka zle.Dakujem za odpoved. Janka .

Odpoveď

Dôvodov na bolesť v takomto prípade môže byť viac. Keď sa bolesti objavia niekoľko dní po zhotovení novej výplne, ide zväčša o chybu v jej modelácii. Výplň zasahuje nad úroveň okolitého zuba, čomu hovoríme tzv.“vysoká výplň“. V tomto prípade na ňu pacient od chvíle zhotovenia nahryzne pri spojení zubov ako na prvé miesto a cíti, že zhryzové pomery v ústach má akosi pozmenené. Takýto stav po niekoľkých dňoch prerastie v bolesť pri záhryze a môžu sa z neho vyvinúť rôzne komplikácie. Prvá pomoc je jednoduchý zábrus výplne na správnu úroveň a jej zaleštenie. Preto je vhodné, aby pacient s týmito problémami čím skôr kontaktoval svojho stomatológa.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubné výplne - plomby

Súvisice články s témou Zubné výplne - plomby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubné výplne - plomby, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubné výplne - plomby v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

bolest po plombovani

03. 07. 2017 16:55 | Lola | reagovať

Mne bol zaplombovany zub keramikou cerec. Doktor mi to velmi dokladne robil-skoro 3 hodiny spolu. Zub ma bolel po zakroku az 15 dni. Az potom sa nerv zacal ukludnovat a bolest bola stale slabsia.

Pridať komentár

Štítky