Otázka na tému Vytiahli mi zub - extrakcia zuba

Krvácanie z rany po extrakcii

Dobry den dnes rano mi vytiahli 4 napravo hore okolo 9 ale este stale mi to sem tam krvaca a je 7 je to normalne? Zrobila sa mi zrazenina ale ked si dam dole studeny obklad hned mi to zacina krvacat cez nu.Dakujem.

Odpoveď

Tu je dôležité kriticky zhodnotiť, aká je miera krvácania. Pokiaľ Vám z rany po 9 hodinách presakuje krv, nie je to celkom v poriadku, no nie je to ani nebezpečné. Môže to byť spôsobené liekmi, ktoré pacienti hlavne vo vyššom veku často užívajú na zníženie zrážanlivosti krvi, u žien je krvácanie prirodzene zvýšené aj v období menštruácie, niekedy zvýšená krvácavosť spôsobená poruchami krvotvorby alebo postihnutím pečene. Moje doporučenie je ďalej miesto chladiť, ničím ústa nevyplachovať a na noc si ponechať vyššiu podložku pod hlavou. Ak presakovanie krvi v rane do rána neustane, navštívte svojho stomatológa. Samozrejme úplne iná je situácia, ak sa Vám z rany krv leje v nezanedbateľnom množstve, vtedy je vhodné vyhľadať okamžitú lekársku pomoc.

Návrat

Súvisice otázky s témou Vytiahli mi zub - extrakcia zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Vytiahli mi zub - extrakcia zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Vytiahli mi zub - extrakcia zuba v našej zubnej poradni.

Štítky