Otázka na tému Medzera medzi zubami

Medzera medzi zubami

Dobrý den! uz od malicka ma trapi medzera medzi zubami. problem je ze je coraz vacsia, vznikla tam nejaka uzdicka. Velmi ma to trapi lebo sa neviem prirodzene usmievat, da sa s tym nieco robit?

Odpoveď

Nuž, ono to bude skôr naopak. Každý máme iný, vrodený tvar všetkých partií tela, a pre zuby a ústa to samozrejme platí rovnako. Uzdička hornej pery je slizničná duplikatúra (zdvojenie), ktorá plošne odstupuje z vnútornej strany hornej pery a upína sa v rôznej výške v strednej línii medzi hornými rezákmi. Vy máte tú smolu, že sa vaša uzdička upína príliš nízko medzi rezáky a jej ťahom (pri reči, jedle atď.) dochádza k posunu rezákov do strán. Riešením je chirurgické odstránenie takejto uzdičky, čo je relatívne jednoduchý zákrok. Následne je vhodné posunúť zuby na pôvodné miesto v spolupráci s čeľustným ortopédom. Až keď toto nie je možné, tak by som uvažoval o uzavretí medzery pomocou výplní alebo faziet.

medzierka01.jpgmedzierka01.jpg medzierka02.jpgmedzierka02.jpg

Návrat

Súvisice otázky s témou Medzera medzi zubami

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Medzera medzi zubami, skúste vyhľadávanie s výrazom Medzera medzi zubami v našej zubnej poradni.

Štítky