Otázka na tému Panický strach zo zubára

Panický strach zo zubára

Dobrý den,chcel by som sa spýtat,ja mam zo zubárov panický strach,a aj tie zuby nemam vo velmi dobrom stave,počul som že ekzistujú aj take ambulancie ktoré umožňujú uspatie.Prosim vás poradíte mi kde by som takéto ambulancie našiel,príp.kolko by to stálo.Ďakujem.

Odpoveď

Áno, toto je veľmi častá otázka, ktorú dostávam od novopríchodzích pacientov. Odpoveď na ňu má ale mnoho aspektov. Každé „uspatie“, čiže celková anestéza , má aj svoje riziká a nie každý ju dobre znáša. Ak nie je nevyhnutná, je lepšie sa jej vyhnúť. Jej cena môže byť rôzna. Pokiaľ sa bavíme len o cene za anestézu, tá sa pohybuje niekde na úrovni od 300 do 1000 eur, v závislosti od pracoviska a jej trvania. A na záver: pokiaľ máte chrup v neutešivom stave a je na ňom nutné vykonať kopec práce, zamyslite sa nad tým, že kvalitné zhotovenie jednej výplne strednej veľkosti trvá približne 1 hodinu. Nie je veľmi prospešné, aby Vás v celkovej anestéze držali dlhšie ako 2 hodiny. Čo myslíte, ak vám za tento čas zhotovia sedem výplní a vytiahnu tri zuby, akú kvalitu táto uponáhľaná práca asi bude mať? Vaša obava z ošetrenia pramení v strachu z bolesti, ktoré ste v minulosti u zubára zažili. Doporučujem Vám nájsť si zubára, ktorý s Vami bude mať dostatok trpezlivosti, ošetrí Vás bez bolesti a naučí Vás, ako sa starať o zuby tak, aby ste ho potrebovali v minimálnej miere.

Návrat

Súvisice otázky s témou Panický strach zo zubára

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Panický strach zo zubára, skúste vyhľadávanie s výrazom Panický strach zo zubára v našej zubnej poradni.

Štítky