Otázka na tému Koreňová liečba v jednom sedení

Chcú mi naraz zaplniť kanáliky aj dostaviť zub...

Dobry den. Bol som u sukromneho zubara na vysetreni. Zistil na opg snimku/3d snimku ze mam zapalove abscesy na siestimi zubami v predu hornej celuste. Odporucil mi teda endodonciu (s mikroskopom) s capovymi nadstavbami a korunkami. Endodonciu chcu robit len v ramci jedneho osetrenia aj s nasadenim capov. Inde som cital ze zubari davaju este najprv liecive vlozky, a delia to na viac navstev kvoli desinfikovaniu. Je toto potrebne, aj v mojom pripade? alebo sa to da dostatocne dosiahnut pri jednom sedeni? Povedali mi tam ze ak po endodoncii u nich abscesy nezmiznu, nepodarilo sa vlastne zachranit zuby. Netreba najprv pockat na uplne vyliecenie pred capovou nasadou/kornukami? Potom by mi totiz navrhovali implantatmi a neviem ci si nechcu len zarobit. Dakujem

Odpoveď

Zhotoviť všetko v jednom sedení je štandardný postup v ambulanciách, kde sa pracuje s mikroskopom. Viackroková koreňová liečba (s vložkou do kanálika) nie vždy prináša očakávaný výsledok. Ak lekár spriechodní všetky kanáliky a dodrží predpísaný výplachový postup, jedno sedenie je úplne v poriadku.

Koreňové kanálikyKoreňové kanáliky

Návrat

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Koreňová liečba v jednom sedení, skúste vyhľadávanie s výrazom Koreňová liečba v jednom sedení v našej zubnej poradni.

Štítky