Otázka na tému Zubný implantát

Implantáty, korunky, strojček alebo ????

mam 30 rokov a chcela by som si dat urobit keramicku nahradu prednych hornych zubov – lava jednicka je vtlacena dozadu, lava tym vytlacena dopredu, dvojka dozadu a trojka mierne dopredu.zuby su velmi nahustene.strojcek si ale urcite dat robit nechcem.kedze predchadzajuca lekarka /kosice/ ma odradila od trhania zdravych zubov /brusenie do koruniek nie je mozne/ nechala som to tak. ale momentalne sa mi nad jednickou a dvojkou urobil hnisavy vacok a liecit krive zuby…?…zrejme by bol vhodnejsi „porcelanovy“ mostik? pred „nasraubovanim“? samostanych nahrad, pripadne dobrusenie nasledovnych zubov do koruniek? upravili by sa mi potom aj dasna, ktore su momentalne tiez dost deformovane podla tychto „cik cak“ zubov? bolo by to casovo velmi narocne, ak by islo aj o trhanie?.

Odpoveď

Dobrý deň,

Nuž, Váš prípad sa javí dosť komplikovane, a lekár ktorý Vás ošetrí, by samozrejme mal prihliadať na budúcu celkovú rekonštrukciu chrupu. Keď ste spomínali „našraubovanie“ umelých zubov, mali ste pravdepodobne na mysli implantáty – kovové čapy, ktoré je možné ukotviť v kosti a neskôr na nich postaviť náhrady zubov – korunky.

Každý zodpovedný implantológ Vám však povie, že najlepší implantát je vlastný zub, a preto nie je na mieste uprednostniť extrakciu a následné zavedenie implantátu pred využitím vlastného zuba, aj keby bolo pred tým potrebné vykonať jeho posun pomocou strojčeka. Na to, aby u pacienta s nepravidelne postavenými zubami bolo možné dosiahnuť pravidelnú líniu chrupu, je niekedy potrebné obetovať niektorý zo zubov, aby sa získalo miesto pre posun ostatných zubov. U horných zubov ide zväčša o horné štvorky, prípadne aj iný zub, ak je silne deštruovaný.

A záver? Nuž doporučil by som vypracovať plán celkového budúceho ošetrenia, skonzultovať s čeľustným ortopédom možný posun zubov a rozhodnúť sa, ktoré zuby má zmysel ošetrovať a ktoré nie. Po výslednom posune by som o korunkách na predných zuboch uvažoval až vtedy, ak sú naozaj silne oslabené kazmi, nevhodnými výplňami, prípadne ak je ich farba vysoko nevyhovujúca. Vysoký dôraz je samozrejme nutné venovať perfektnej ústnej hygiene. Pri presnej práci lekára a Vašej dokonalej domácej starostlivosti by sa mal stav ďasien takisto upraviť.

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný implantát

Súvisice články s témou Zubný implantát

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný implantát, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný implantát v našej zubnej poradni.

Štítky