Otázka na tému Panický strach zo zubára

Panický strach zo zubára ako následok nepríjemného zážitku v "kresle"

Dobry den, ja by som sa chcela informovat ze ak mam dokazene zuby ci jedinym vychodiskom su korunky alebo sa to da este zaplombovat..Mam problem so zubarmi pretoze trpim panickym strachom..V 14 som mala nemilu skusenost so zubarkou ktora mi nechcela datinjekciu a aj som mala hlboky kaz a trpela som..Odvtedy uz nechcem sadat do kresla..Teraz mam 19 a odvtedy som ola u zubara asi 7 krat..Viem ze ej to malo ale keby ste prezili to co ja tak by ste ma asi pochopili..teraz somm sa vsak rozhodla ze si chcem dat vsetky zuby do poradku a umsievat sa ako in ludia… Okrem viacerych kazov mam aj krive orne zuby..Prosim Vas poradte mi co mam robit…A ci nie je nejaka zubarka velmi mila ktora by ma vedela aj pochopit.....Dakujem vored za vasu odpoved… Som z Kosic…

Odpoveď

Dobrý deň,

V dnešnej dobe naozaj nikto nemusí mať strach zo zubného ošetrenia, dovolím si tvrdiť, že 95% všetkých zákrokov možno v vykonať úplne bezbolestne. Bohužiaľ mnohí z nás si nesú v podvedomí nejaký nepríjemný zážitok, ktorý im v hlave narobí nemalú šarapatu, čoho výsledkom sú panické stavy v ambulancii a časom zdevastovaný chrup.


Obr.1


Obr.2

Nie je samozrejme možné, aby som pre Vás bez akéhokoľvek vyšetrenia predom odhadol najvhodnejší spôsob ošetrenia. Až po odstránení všetkých nevhodných výplní a kazov sa ukáže, či je ešte možné dotyčný zub plhohodnotne ošetriť výplňami, alebo je na mieste skôr korunka. Ponúkajú sa však aj iné možnosti, napríklad fazety alebo polokorunky, čo je istý prechod medzi výplňami a korunkou.

Skúste navštíviť MUDr.Bodákovú v OTP Banke na Alžbetinej ulici.

Návrat

Súvisice otázky s témou Panický strach zo zubára

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Panický strach zo zubára, skúste vyhľadávanie s výrazom Panický strach zo zubára v našej zubnej poradni.

Štítky