Otázka na tému Ponechaný koreň po ťahaní

Ponechaný koreň po ťahaní

Dobrý deň. Pred tromi týždňami mi zubár trhal korene z ďasna (zub som tam už rok nemala..),bola to pravá horná šestka. Povedal, že som tam mala hlbokú infekciu. Problémy pri trhani neboli, trvalo to asi 5 minút. Dnes ma pri jedení rana veľmi rozbolela a cítim bolesť aj celej prínosovej dutiny na pravej strane. Vonkajšiu stranu ďasna mám červenú a mierne opuchnutu, a bolestivu na dotyk,a dasno nad päťkou mám tiež opuchnuté ale úplne necitlive,mám tam plno hnisu. Prečo ma to stále bolí? Inak v tom ďasne,kde bola šestka mám ešte kúsok zuba.Nevadí, že mi to zubár nechal tam? Teplotu nemám, ani som nemala a antibiotiká mi nepredpisal, takže tiež som nebrala. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Bolí Vás to pravdepodobne kvôli tomu, že je tam ten ponechaný koreň. Ak je to tak, koreň je zdrojom infekcie pre svoje okolie, takže to zahnisalo, zťažene sa to hojí a bolí to.

Čisté koreňové kanálikyČisté koreňové kanáliky

Iná možnosť je, že ak tam cítite niečo ostré, tak by to mohol okraj kostného lôžka a bolesť pochádza z obnaženej kosti.
Tak či tak, mali by ste sa čím skôr ukázať na kontrole, urobia Vám roetngen, a ak tam niečo zo zuba ostalo, tak to lekár odstráni. Zákrok sa robí v lokálnej anestéze – bezbolestne.

Návrat

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Ponechaný koreň po ťahaní, skúste vyhľadávanie s výrazom Ponechaný koreň po ťahaní v našej zubnej poradni.

Štítky