Otázka na tému Bolesť zuba počas nádchy

Bolesť zuba počas nádchy

Dobrý deň, štvrtok poobede ma začala bolieť 17ka a na 18ke mám kaz.Rozbolela ma celá vrchná strana tak nakoniec neviem kde je problém…Taká pulzujúca bolesť a cítim tlak. Bolí to stále,nie žeby na studené alebo teplé.Ide to trocha aj k uchu.Som aj prechladnutá, tak ked zakašlem alebo sa zohnem,cítim v tom zube veľký tlak…
Piatok mi doktor vyvrtal 17ku a dal vložku a mne sa ulavilo.Ale podla neho to bude zápal trojklanného nervu,že tie zuby vyzerajú v poriadku.aj ich mám citlivé, nie sú odumreté. Ale poobede ma strašne začal znova bolieť,tak som tú vložku vyrypla a trocha to pomohlo.Dnes som bola na pohotovosti tak mi vyvrtal aj 18ku a dal vložku do obidvoch. Tiež bolo chvílu dobre ale potom to začalo bolieť tak ako včera…Ibalgin,Novalgin to nezaberá vôbec,Valetol teraz trošku ale aj tak to bolí…
Môže byť problém v nosných dutinách alebo je to ten zub? Nebolo by lepšie nechať ich voľné bez vložky?
ďakujem…

Odpoveď

Pri silnej nádche alebo zápale prínosových dutín sa často objavuje aj bolesť horných stoličiek. Má rôznu intenzitu a prejavy, niekedy zuby bolia aj na poklop, spoločným menovateľom je bolesť týchto zubov pri predklone hlavy. Súvisí to s tým, že korene horných stoličiek končia tesne pod spodinou čeľustných prínosových dutín a pri stúpnutí tlaku v dutinách a ich prekrvení zabolia aj stoličky, ktorým v skutočnosti nemusí nič byť..
Ak lekár videl zuby a nič zvláštne na nich nenašiel, tak by som zuby chvíľu neriešil a počkal na preliečenie nádchy. Potom, ak bolesti neprejdú, treba sa konkrétnym zubom venovať viac a hľadať príčinu. Vyvŕtané kavity je však nutné tak či tak dať ošetriť definitívnymi výplňami. Týždeň to však môže počkať.

Návrat

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesť zuba počas nádchy, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesť zuba počas nádchy v našej zubnej poradni.

Štítky