Otázka na tému Strata zubov

Vybité zuby

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ako riešiť môj problém so zubami. Som po úraze pri ktorom som si vybila dva predne zuby a zlomila z každej strany z vedľajšieho zubu. Moja lekárka chce tento problém riešiť nasledovne : zbrúsiť zdravé očné zuby a nasadiť na ne mostík. Ja som však uvažovala aj o zubných implantátoch. Viete mi prosím poradiť čo by ste uprednostnili?

Odpoveď

Je samozrejmé, že by som uprednostnil implantáty. Obrúsiť trojky a nasadiť na ne mostík je také slovenské, no zároveň aj značne deštruktívne. Horné trojky sú z hľadiska celého chrupu veľmi dôležité, ďasno nad nimi je príliš chúlostivé a tak ich okorunkovanie väčšinou nevedie k uspokojivej estetike a zdravým mäkkým tkanivám. Práve preto sa mi ďaleko viac pozdáva verzia s implantátmi, kde nie je nutné obrusovať trojky ani dvojky, ale budú sa riešiť iba náhrady jedničiek a fotokompozitne sa dostavia dvojky. Peniaze ušetrené za štyri zbytočné korunky nakoniec celkom podstatne kompenzujú finančnú ťarchu implantátov.

Návrat

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Strata zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Strata zubov v našej zubnej poradni.

Štítky