Otázka na tému Extrakcia dolnej osmičky

Extrahovať osmičku, alebo nie?

Dobry den mam problem so spodnymi osmickami vpravo dole je ciastocne prerezana a vlavo ta sa nehlasi zatial vobec zubarka mi odporucila dat si obe chirurgicky odstranit na to vsak ja odvahu nemam nic ma neboli ale tvrdi ze nemam na ne dostatok miesta a navyse sa snazime o dieta a jaby som to nerada odkladala myslite ze je nutne ich odstranit aj ked ma nic neboli? I ked tym ze od navstevy u zubarky mam pocit ze ma ta vpravo boli ale myslim ze je to skor psychika spojena so strachom. Kedze na to furt myslim …

Odpoveď

Pokiaľ plánujete rodinu a osmička sa začína ozývať, jednoznačne Vám doporučím dať ju von. Ak je tá druhá kľudná, môžete teoreticky počkať. Je to istý typ lotérie. Ak je vnútri v kosti pod ďasnom a nekomunikuje s ústnou dutinou, možno nebude robiť problémy po celý život. No na druhej strane oslabuje sánku, čím pri náraze môže skôr dôjsť k jej zlomeniu a riziko komplikácií (opuch, bolesti, posun zubov) nad Vami stále ostáva visieť. Je to na Vás.

Návrat

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Extrakcia dolnej osmičky, skúste vyhľadávanie s výrazom Extrakcia dolnej osmičky v našej zubnej poradni.

Štítky