Otázka na tému endodoncia

Zub ma bolí aj po vytiahnutí nervu

Dobrý deň. Cca pred 2 mesiacmi ma začal bolieť zub, 3× som bola u zubárky, ktorá mi zub vždy vyvrtala a vložila mi doň liečivú vložku. Ked som prišla zase že ma to stále bolí, vytiahla mi nervy. Zub ma prestal bolieť, avšak veľmi ma bolí ked si ho čistím kefkou a žuť na tej strane nemôžem vôbec pretože mi to spôsobuje neskutočné bolesti. Je to už mesiac čo mi tie nervy ťahala a stále je to takto, ked som tam bola povedala že ma na tom nemá čo bolieť, vraj tam ani nič nemám a znova mi tam dala iba tú liečivú vložku ktorá vôbec nepomáha..Neviete mi teda povedať čo by mohlo tú bolesť spôsobovať?

Odpoveď

To, že to bolí, je pravdepodobne spôsobené množením mikroorganizmov niekde v kanálikovom systéme zuba. Príčin na to môže byť niekoľko:

  • lekárka nedostatočne rozšírila kanáliky, takže sa do nich dezinfekčný roztok nemohol dostať
  • použila slabý dezinfekčný roztok, alebo na krátky čas
  • prehliadla skrytý koreňový kanálik, takže zostal úplne neošetrený a ďalej sa v ňom množia baktérie, alebo je v ňom poranený nerv
  • nepodarilo sa jej v niekorom z kanálikov dostať až na koniec, a tak na konci koreňa ostal poranený nerv, alebo miesto s pomnoženými baktériami.

Môžete sa ďalej pokúšať o liečbu, ak lekárke nedôverujete, obráťte sa na stomatológa, ktorý používa zubný mikroskop.

Návrat

Súvisice otázky s témou endodoncia

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme endodoncia, skúste vyhľadávanie s výrazom endodoncia v našej zubnej poradni.

Štítky