Otázka na tému Fixný strojček na zuby

Rada ohľadom fixného strojčeka

dobrý deň.potrebujem poradiť ohľadom fixného strojčeka .na horných zuboch som ho nosil asi dva aj pol roku.po zložení som mal zuby rovné a bol som celý šťastný že ho mám dole.o týždeň neskôr som mal prísť na urobenie odtlačkov na ten plastový retainer.nejak sme to prešvihli takže tie odtlačky sa spravili po dvoch týždňoch čo mi ho dali dole.samozrejme po tých dvoch týždňoch som mal zuby už znovu krivé tak potom bol aj ten odtlačok krivý.nosil som ho asi pol roka a potom sa mi zlomil.zuby som mal také krivé ako pred tým fixným strojčekom.asi 9 mesiacov nosím znova fixný strojček a vyrovnáva sa to len veľmi pomaly.

prosím poraďte mi lebo mi už pomaly dochádzajú nervy.neviem či to mám ešte vydržať a mať rovné zuby ale možno viac pokazené kvoli tomu strojčeku alebo si ho dať dole a vykašlať sa na to.bojím sa toho, že keď sa mi to konečne napäť vyrovná a dá mi ho dole, či sa to zase naspäť nepokryvý.ďakujem..

Odpoveď

Dobrý deň,

nuž na jednej strane treba uznať, že máte trpezlivosť, keď ste strojček nosili vyše dvoch rokov. Škoda len, že ste to potom trochu zanedbali. Sú totiž stavy, keď je retainer vhodné nasadiť ešte v deň zloženia fixného aparátu. Do úvahy by prichádzala aj fixácia dlahou zo sklenených vláken. Často je retainer vhodné nostiť aj dvojnásobný čas fixného aparátu, k tomu by sa ale mal vyjadriť Váš ošetrujúci čeľustný ortopéd.

Medzera medzi zubami - stav po ukončení liečby strojčekomMedzera medzi zubami – stav po ukončení liečby strojčekom Strojček na zubyStrojček na zuby

A ešte niečo. Mnohokrát som sa u pacientov stretol s názorom, že fixný strojček rovná sa nové kazy. Udržiavať dobrú hygienu je pravdaže s fixným aparátom omnoho ťažšie, no s použitím špeciálnych, avšak bežne dostupných pomôcok, nemusí dôjsť k žiadnemu nárastu kazivosti.

Každopádne rovné zuby stoja za nejaké útrapy a to nielen z pohľadu estetiky, ale aj funkčnosti a možnosti udržiavania hygieny.

Návrat

Súvisice otázky s témou Fixný strojček na zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Fixný strojček na zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Fixný strojček na zuby v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

strojcek

19. 07. 2010 16:57 | misschaelka | reagovať

chcela som sa opytat ked mam pokrivene horne zuby celkom dost a budem mat fixny strojcek pretoze sa to nocny us neda spravit teda pred rokom a pol sa dalo a teras us ne nechapem preco ale je to tak ci bude nutne po donozseni fixneho nosit este aj nocny strojcek preto fihny nas vijde okolo 5000 korun to je asi tak 170eur a este nocny by bol ties dajak tak ci to nebudu len vyhodene peniaze za nocny po fixnom:)
za odpoved vopred dakujem

Pridať komentár

Štítky