Otázka na tému Fixný strojček na zuby

Existuje nejaký výskum, ktorý sa sleduje stav chrupu u detí, ktoré nosili strojček?

Dobrý deň, mám 26 rokov a chcela by som sa opýtať či existuje nejaký výskum, ktorý sa sleduje stav chrupu u detí, ktoré nosili strojček. Resp. odumieranie koreňov.
Už minulý rok mi odišli tri zuby od koreňa, pričom boli zdravé, tento rok sa situácia opakuje (ďalšie tri), pričom zuby nemali hlboký kaz, doslova vyzerali zdravé na RTG, keby…nemali nález na koreni. Môj zubár, mi to nevedel vysvetliť.

Preto sa chcem opýtať či je možné, že vplyvom silného a dlhotrvajúceho tlaku na zuby sa môže časom (asi po 10 rokoch) prejaviť odumieranie koreňov.

Nie som zásadne proti strojčekom, ale mať krásny úsmev na dobu určitú nebol môj sen. Viem, že mi to teraz nepomôže, ale možno aspoň pochopím príčinu tohto stavu. A možno by na tento fakt mali byť upozornení aj rodičia pred tým, ako dajú deťom strojček.
Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

Chápem, že ste frustrovaná. Je pravda, že pri nasadení rýchleho ťahu na zuby počas nosenia strojčeka môže dôjsť k ich odumretiu. Je to ale spojené s bolesťou a pacient si vyžiada spomalenie liečby. Či je to ale aj Váš prípad, to nemôžem vedieť.

Vzhľadom na to, že nemám žiadne vstupné informácie, bolo by odomňa dosť nefér, aby som vynášal nejaké súdy… Možno došlo k odumretiu zubov následkom rýchleho ťahu strojčeka, no možno ste mali hlboké kazy, o ktorých ste netušili, možno tam boli zle zhotovené výplne, ktoré sa javili v poriadku, možno Váš terajší zubár nie je práve najšikovnejší. Proste, nemôžem to vedieť.

Návrat

Súvisice otázky s témou Fixný strojček na zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Fixný strojček na zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Fixný strojček na zuby v našej zubnej poradni.

Štítky