Otázka na tému Most na sklenených vláknach

Rošetka je tzv. adhezívny zubný mostík

Dobrý deň, prosim o Váš názor pretože sa neviem sama rozhodnúť.
Nemám založené horné dvojky, čím vznikli medzery medzi jednotkami a očnými zubami. Časom sa mi jednotky úplne posunuli k sebe do prava až k očnému zubu vpravo čím vznikla veľká medzera zase vľavo. Som z toho nešťastná, zle to vyzerá môj zubár mi povie s tým sa nedá nič robiť. Šla som k inému ten mi robil otlačky a navrhol, že by sa mi urobila do medzery nejaká rošetka ale mi musí zbrúsiť z očného zuba. Nerada by som zasahovala do zdravého zuba, keď neviem akú má trváčnosť táto náhrada a ak mi to odpadne ostane mi tam medzera väčšia. Poradíte? Dať sa na to ale existuje aj niečo iné na vyplnenie voľného priestoru cca do 1 cm. Ďakujem za Váš názor K.

Odpoveď

Dobrý deň,

Rošetka je tzv.adhezívny mostík, kedy je nahrádzaný zub pomocou dvoch krídelok prilepí zozadu na vedľajšie zuby. Na istý čas to nemusí byť zlé riešenie, často sa však stáva, že sa uvoľní. Na podobnom princípe je založený aj most na sklenených vláknach, ibaže oproti rošetke nie je z kovokeramiky, ale z fotokompozitu, ktorý lekár priamo modeluje v ústach a na vedľajšie zuby je veľmi pevne prilepený pomocou sklenených vláken, ktoré preň vytvárajú istú kostru. Viac sa o tejto metóde dozviete, ak si termín most na sklenených vláknach zadáte do vyhľadávača v archíve zodpovedaných otázok na dentonete.
Pokiaľ Vám lekár, ktorému dôverujete, doporučil rošetový adhezívny mostík, držte sa toho. Ak by to z nejakej príčiny nefungovalo, vždy budete môcť prejsť na most na sklenených vláknach, alebo implantát.

Návrat

Súvisice otázky s témou Most na sklenených vláknach

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Most na sklenených vláknach, skúste vyhľadávanie s výrazom Most na sklenených vláknach v našej zubnej poradni.

Štítky