Otázka na tému Most na sklenených vláknach

Mostom na sklenených vláknach zuby práve zafixujete v danej polohe

Dobrý deň, mám 20 rokov a problém s medzerou medzi zubmi. Od narodenia nemám založené horné 2-ky, čo sme riešili s mojou pani zubárkou fixným strojčekom, ktorým sa mi na pravej strane posunuli zuby a 3ky nahradili 2ky. Problém je s ľavou stranou, keďže tam mi moja zubárka vytrhla 4ku, po ktorej mi ostala medzera.

Hoci zuby na tejto strane boli posunuté tak, aby sa následne táto medzera mohla zaplniť implantátom / mostíkom, zuby sa mi opätovne posunuli a vytvorili sa medzi nimi medzery. Momentálne uvažujem o mostíku na sklených vláknach, je preň potrebné, aby sa zuby viac nehýbali a držali svoju polohu? Prípadne, vedeli by ste mi odporučiť vhodný postup? Ďakujem za odpoveď!

Odpoveď

Dobrý deň,

Mostom na sklenených vláknach zuby práve zafixujete v danej polohe, má významný dlahovací účinok. Najskôr by však asi bolo vhodné zuby naspäť zrovnať a hneď na to zhotoviť most na vláknach, alebo implantát. Ak sú zuby vedľa medzery bez rozsiahlých výplní, klasický mostík by som kvôli potrebe obrúsenia vedľajších zubov vylúčil.

Návrat

Súvisice otázky s témou Most na sklenených vláknach

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Most na sklenených vláknach, skúste vyhľadávanie s výrazom Most na sklenených vláknach v našej zubnej poradni.