Otázka na tému Endodoncia - koreňová liečba zubov

Je možné urobiť endodonciu na dolnej sedmičke?

Dobry den, rad by som sa opytal nasledovnu otazku. Pred vikendom ma zacal slabucko boliet zub, vpravo dole. Bolel len po kusnuti – a vykonani buchnutia. Kedze niesom typ, ktory rok odklada navstevu zubara, po vikende som sa k nemu vybral, aj napriek tomu, ze zub ma prestal boliet. Cize slabo bolel 2dni. Bol som poslany na rontgen, kde mi zistil, ze mam korenovy kaz na sedmicke vpravo dole. Zub mi vrtal, a dostal som tam liecivu vlozku calxydovu. Po zakroku som vsak zacal zub „citit“.

Nieje to bolest, ale proste, zub „citim“. Preslo cca 60hodin od zakroku a zub stale „citim“. Ako ale pisem, nieje to bolest, nemusim si to miesto drzat ani nic ine. Niekde som cital ze tieto vlozky zaberaju az cca po 48hodinach, zda sa mi ze jeden zub davnejsie bol citlivy po vrtani takisto. Coho sa vsak obavam je, ze ak to neprestane, zubar mi povedal nieco v zmysle, ze kedze je to zub uplne vzadu vpravo, bude problem ak bude dalej boliet. Asi to myslel tak, ze bude problem vyberat nervy. Je to skutocne tak? Ak bude bolest pretrvavat, je problem vyberat z neho nervy, kedze je uplne vzadu, alebo ake moznosti na zachranu su? Kedze ma pri vrtani spociatku nic nebolelo, ale na konci uz ano a poriadne, tak sa obavam, co dalej, ak to, ze „zub“ citim po vikende neprestane. Dakujem za odpoved.

Odpoveď

Dobrý deň,

Aký to bude mať vývoj, to Vám nepoviem. Otázka v podstate znela, či je možné urobiť endodonciu na dolnej sedmičke. Nuž, samozrejme, že je to možné, no kvôli obtiažnému prístupu to nie je jednoduché.

Ak máte vážny záujem o záchranu zuba, v prípade nutnosti endodoncie požiadajte svojho stomatológa, aby Vás odoslal k stomatológovi, ktorý sa špecializuje na podobné úkony.

V ideálnom prípade ešte skôr, než sa o to sám pokúsi. Vzhľadom na to, že v ošetrení sám vidí problém, myslím, že nebude namietať.

Návrat

Súvisice otázky s témou Endodoncia - koreňová liečba zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Endodoncia - koreňová liečba zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Endodoncia - koreňová liečba zubov v našej zubnej poradni.

Štítky