Otázka na tému Medzera medzi zubami

Mám malú medzierku medzi zubami

Mám malú medzierku medzi zubami (1,5 mm; čítal som otázku o medzere medzi zubami, kde ale bola uzdička príliš nízko k zubom – ja medzi rezákmi nemám žiadnu uzdičku resp. je v dostatočnej vzdialenosti od nich) a z pravého predného zubu mám odlomený malinký kúsoček. Je možné najprv zub opraviť umelou násadou a následne aplikovať strojček na odstránenie medzery resp. je nutnosť mať fixný strojček keďže všetky ostatné zuby mám v poriadku? A takisto by som sa chcel spýtať ohľadom bielenia zubov – je možné vybieliť tú umelú násadu, keďže tie sa aplikujú v takom odtieni, aby sedeli s odtieňom ostatných zubov? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

Jeden a pol milimetrovú medzeru je asi jednoduchšie uzavrieť fotokompozitom, ako nosiť strojček a posúvať všetky zuby. Nasadiť malý strojček na zuby je technicky možné, no ak sa uzavrie medzera medzi jednotkami, bez posunu zvyšných zubov sa vytvorí na iných miestach. Sú aj isté výnimky, no to musí posúdiť stomatológ pri osobnej prehliadke.

Vybieliť výplne sa nedajú. Preto ak sa rozhodnete problém riešiť uzavretím fotokompozitnými výplňami, je zuby vhodné najskôr vybieliť a potom k nim dopasovať výplne. Po čase však zuby opäť trochu stmavnú, takže bude nutné zuby raz za dva roky čiastočne dobieľovať.

Návrat

Súvisice otázky s témou Medzera medzi zubami

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Medzera medzi zubami, skúste vyhľadávanie s výrazom Medzera medzi zubami v našej zubnej poradni.