Otázka na tému Krivé zuby

Krivo postavené zuby

Dobry den pan doktor.rad by som vas poprosil o pomoc pri rieseni mojho problemu.predne horne styri zuby mam dost krivo postavene.strojcek nechcem a uz dlho tuzim po peknom usmeve.rozmyslam nad porcelanovymi zubami.rad by som vedel ich vyhody a nevyhody.a prosim vas o odporucenie zubara ktory mi dokaze pomoct s mojim problemom.najlepsie niekoho z kosic.aky je postup?chcem sa dozvediet co najviac o porcelanovych zuboch.vopred Vam velmi pekne dakujem.s pozdravom Lukas.

Odpoveď

Dobrý deň

pod pojmom porcelánové zuby máte pravdepodobne na mysli keramické, alebo kovokeramické korunky. Tento spôsob ošetrenia je výhodný vtedy, ak je pôvodný zub oslabený mnohopočetnými výplňami, endodonticky ošetrený (to znamená, že má výplň koreňa), alebo je farebne silne zmenený. V tomto prípade sa chybné výplne vymenia a zub sa brúsením zmenší z každej strany o 0,5 až 2 milimetre. Takto obrúsený zub sa odtlačí pomocou špeciálnej hmoty, z odtlačku sa vyleje sádrový model a na ňom zubný technik zhotoví spomínanú korunku. Tá ma tvar a farbu podľa ostatných zubov a stomatológ ju nalepí na obrúsený zub špeciálnym materiálom. Ak má korunka vnútri tenkú kovovú čiapočku prekrytú z vonkajšej strany keramickou hmotou, hovoríme o kovokeramickej korunke. Ak je na výrobu korunky použitá iba keramická hmota, ide o celokeramickú korunku. Tá druhá je esteticky zväčša na vyššej úrovni, avšak aj cenovo náročnejšia.

Pokiaľ bude práca vyhotovená s vysokou presnosťou a vy budete dodržiavať zásady kvalitnej ústnej hygieny, môžete rátať so životnosťou minimálne desať rokov. Výhodou je pevnosť budúcej zubnej náhrady, nevýhodou možné dráždenie ďasien a čas potrebný na jej zhotovenie (približne dva týždne). Estetika a samozrejme aj miera komplikácií závisí od stavu zuba, presnosti stomatológa a zubného technika.
Ak chcete konkrétnejšiu predstavu o možnostiach ošetrenia, ozvite sa mi na t.č.055/6225698, ul.Stará Baštová 3.

V Košiciach Vám môžem doporučiť MUDr.Eštoka na Kováčškej ulici, alebo MUDr.Sitka na pol.Sever.

Návrat

Súvisice otázky s témou Krivé zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Krivé zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Krivé zuby v našej zubnej poradni.

Štítky