Otázka na tému Paradentóza

Paradentóza nie je dedičné ochorenie...

Dobrý deň prajem,pobolieval ma dolný zúbok (jednotka vpravo) pani doktorka skonštatovala, že to bolí tým stavom, ktorý tam je – paradontóza. Navrhla kovokeramické korunky na obe dolné jednotky, ktoré mi už nasadila tento týždeň. Zúbok, ktorý pobolieval sa aj mierne kýval a aj teraz s korunkou sa mierne kýve a bolí, hlavne keď zahryznem (ale len jeden, ten druhý je pevný a nebolí).

V podstate v kľude ma vôbec nič nebolí, ale pri zahryznutí ten jeden bolí tak, že neviem odhryznúť sústo a potom to samozrejme chvíľu trvá, kým bolesť ustúpi.

Neviem teda, mám očakávať, že stav sa časom zlepší, alebo je potrebná ďalšia náročnejšia liečba? Ak áno, tak aké je ďalšie potrebné riešenie v mojom prípade?
Zúbky dolné, obe jednotky som mala obrúsené, ale iný zásah tam nebol vykonaný.

Prosím Vás o radu. V takomto stave som doteraz nemala žiaden zub.
Vopred Vám ďakujem za ústretovosť
a ostávam s pozdravom,

C. P.

Odpoveď

Dobrý deň,

Paradentóza nie je dedičné ochorenie a má presnú liečbu, ktorou možno proces zastaviť. Na to by ste sa ale mali zveriť do rúk parodontológa v spolupráci so zubnou hygieničkou. Ak Vás to teraz bolí na záhryz, skúste tomu dať trochu času, no osobne veľmi neverím tomu, že sa to len tak ukľudní.

Liečba spočíva v dôkladnom odstránení zubného kameňa, hygienickej inštruktáži ktorú musíte dôsledne dodržiavať a v ťažších prípadoch aj antibiotickej liečbe.

Návrat

Súvisice otázky s témou Paradentóza

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Paradentóza, skúste vyhľadávanie s výrazom Paradentóza v našej zubnej poradni.