Otázka na tému Fixný strojček na zuby

V takomto prípade je ideálne uzavrieť medzeru pomocou strojčeka...

Dobrý deň, mám na Vás otázku: Chcem sa Vás opýtať mám cca 2–3 mm škáru medzi prednými zubami na hornej sánke. V minulosti som dlhdobo mala fixný strojček a neskôr aj nočný. Žiadná zmena nenastala. Mám 21 rokov viete mi poradiť čo s tým? Ako mám pokračovať ak by som to chcela aspoň z časti napraviť?

Odpoveď

Dobrý deň,

V takomto prípade je ideálne uzavrieť medzeru pomocou strojčeka… Ak ste to už predtým skúšali, ale bezvýsledne, môžete sa obrátiť na iného čeľustného ortopéda a pokúsiť sa o to znovu s novým know-how, alebo využijete iné riešenie.

Tu sa núka uzavretie medzery fotokompozitom, čo je najmenej invazívne riešenie. Na vlastné zdrsnené zuby sa nanesie správny odtieň výplňovej hmoty v správnom tvare, čím sa dosiahne želaný estetický výsledok.

Iné, radikálnejšie riešenie je zhotoviť na predných zuboch fazety, kde môže byť výsledok po estetickej stránke výborný, no predné plôšky bude nutné zbrúsiť o približne 0,5 až 1 mm.

Návrat

Súvisice otázky s témou Fixný strojček na zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Fixný strojček na zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Fixný strojček na zuby v našej zubnej poradni.