Otázka na tému Zubný implantát

Mám implantát na hornej trojke vpravo

Dobrý deň, mám implantát na hornej trojke vpravo už cca 9 rokov. Postupom času mi však korunka tohto implantátu vtláča hornú dvojku dovnútra. Sem-tam pociťujem taký tlak kedy zrejme k tomuto posunu dochádza. Pýtala som sa ošetrujúceho (obvodného) zubného lekára, či sa s tým dá niečo robiť – napríklad úprava zubným strojčekom.

Keďže tento lekár s implantátmi nepracuje, nevedel mi povedať, ako by sa implantát zachoval, či je to možné. Preto sa chcem spýtať, či je možné umiestniť strojček na horné zuby i keď mám implantát.
Prípadne, či je riešením vytrhnúť hornú dvojku a na jednotku a trojku implantát upevniť mostík – opäť či je možné upevniť mostík o implantát. Čo by ste v takejto situácii, kedy korunka implantátu vtláča vedľajší zub dovnútra chrupu? Ak by bol potrebný panoramatický snímok, prípadne fotografia pohľadu, môžem zaslať mailom.

Odpoveď

1.Implantát nedokáže putovať v kosti ako vlastný zub, nedochádza teda k jeho posunom. Teoreticky teda nie je možné, aby Vám implantát krivil dvojku. Skôr sa dvojka posúva z nejakej inej príčiny, napríklad tlak dolného zuba.
2. Kvôli horeuvedenému dôvodu sa implantáty nedajú posúvať strojčekom, je však možné posúvať zuby naokolo.
3. Zhotoviť mostík, ktorý jedným koncom sedí na zube a druhým na implantáte, nie je veľmi bežné a implantológovia sa tomu dosť bránia. A nemyslím si, že nápad s extrakciou dvojky je rozumný. Výsledkom by bol mostík ukončený na jednotke, ak máte druhú jednotku vlastnú a neokorunkovanú, mohlo by to byť dosť viditeľné.

Osobne by som hľadal príčinu, prečo došlo k posunu a od toho by sa odvíjala ďalšia náprava.
Tých príčin ale môže byť mnoho, ten implantát to však pravdepodobne nebude…

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný implantát

Súvisice články s témou Zubný implantát

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný implantát, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný implantát v našej zubnej poradni.