Otázka na tému Tehotenstvo a starostlivosť o zuby

Skúste sa obrátiť na stomatológa so zubným mikroskopom

Dobrý deň, som v 35 týždni tehotenstva. V utorok tento týždeň som bola u zubárky a tá mi vybrala nervy z hornej stoličky.Dala mi tam vložku. Z utorka na stredu som v noci opuchla a zub ma začal bolieť. V stredu ráno som ju opäť navštívila.Vlozku mi vybrala a do dneška (piatku) mi nechala otvorenú stoličku.Odpuchla som, bolesť sa zmiernila.Pichavu bolesť som cítila len keď som do niečoho zahryzla.Dnes ráno som opäť mala prísť.

Čistila mi kanáliky 3 ma neboleli ale štvrtý ma veľmi bolel a pichal.Opat mi tam dala vložku. Momentálne ma ten zub veeelmi bolí, je to taká pichava bolesť, nemôžem sa ho ani jazykom dotknúť lebo idem z kože vyskočiť. Zase začínam opuchat.Je piatok a moja zubárka má od pondelka dovolenku. Keď mi čistila kanáliky, vravela že su čisté, nervy vonku a nevie v čom bol problém. Čo mám robiť?

Odpoveď

Dobrý deň,

Jednoznačne by ste mali zájsť na pohotovosť. Ak opúchate a nemôžete sa zuba ani dotknúť, tak by to asi bolo dobré otvoriť a počkať, kým sa Vaša lekárka vráti. Ak by si ani ďalej nevedela rady, skúste sa obrátiť na stomatológa so zubným mikroskopom.

Návrat

Súvisice otázky s témou Tehotenstvo a starostlivosť o zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Tehotenstvo a starostlivosť o zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Tehotenstvo a starostlivosť o zuby v našej zubnej poradni.

Štítky