Otázka na tému Bezbolestné ošetrenie zuba

Nie je problém miesto znecitlivieť anestézou

Dobrý deň, dnes som navštívila svojho zubára keďže som mala dva deravé zuby hneď vedľa seba. Jeden už bol ulomený,ale nebolel. Druhý som cítila od začiatku ako diera vznikla. Zubár mi to len vyšprtal, vystriekal vodou a niečo tam strekol také studené a pýtal sa či to bolelo. Potom mi to zapchal. Myslím si,že mi tam dal vložku na umŕtvenie nervu. Veľmi ma to bolelo , povedal, že to preto lebo mi umŕtvil nerv. Mám sa k nemu vrátiť ešte. Chcem sa spýtať aký by mal byť ďalší postup? Či bude vŕtať a keď mi teda umŕtvil tie nervy to vŕtanie budem cítiť ? Mám si dať injekciu pred vŕtaním ? Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

Dobrý deň,

Ak máte pod dočasnou výplňou umŕtvovaciu pastu, technicky by Vás ďalšie ošetrenie nemalo bolieť. Ak sa táto pasta aplikuje v primeranej ploche na živý nerv, mal by celý odumrieť. Nie vždy je to však možné a občas sa stáva, že niektoré nervové vetvičky ostávajú živé. Ak by to však predsa bolo počas zákroku citlivé, nie je problém miesto znecitlivieť anestézou.

Návrat

Súvisice otázky s témou Bezbolestné ošetrenie zuba

Súvisice články s témou Bezbolestné ošetrenie zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bezbolestné ošetrenie zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Bezbolestné ošetrenie zuba v našej zubnej poradni.

Štítky