Otázka na tému Fixný strojček na zuby

Očné zuby sa mi vysunuli dopredu a vyzerám ako upír...

Dobrý deň. Mám jeden problém, očné zuby sa mi vysunuli dopredu a vyzerám ako upír keď sa smejem. Za týždeň idem k zubárovi. Počula som, že predtým ako sa bude nosiť fixný strojček, možu ísť niektoré zuby von. Chcem sa spýtať, či môže aj očné zuby vytrhnúť…
Ďakujem za odpoveď

Odpoveď

Dobrý deň,

Očné zuby sa z čeľustno-ortopedických dôvodov odstraňujú veľmi zriedkavo. Ide o dôležitý zub z funkčného aj estetického hľadiska, v prípade nedostatku miesta sa vyberajú skôr štvorky. Pokiaľ je však v blízkosti zub, ktorý je značne kazivý alebo oslabený veľkými výplňami, tak sa extrahuje skôr tento.

Návrat

Súvisice otázky s témou Fixný strojček na zuby

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Fixný strojček na zuby, skúste vyhľadávanie s výrazom Fixný strojček na zuby v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

nepreplatenie

14. 10. 2013 17:29 | Brano | reagovať

Dobrý deň.Mám taký problém. Nosil som dočasný, nočný strojček . Z istých dôvodov ( nie že by som nechcel ) som neprišiel na preventívnu prehliadku s týmto strojčekom. Strojček som nosil ďalej a na rad prišiel fixný aparát. Ale tu je ten problém. Doktorka ma odbila s tým, že poistovňa mi už ten fixný nepreplatí práve z toho dôvodu že som vynechal jednu prehliadku . " ževraj " poistovňa to berie ako keby pacient prerušil liečbu. Tak sa stalo to že sa mi nedobrovoľne prerušila liečba . Teraz by som si musel hradiť plnú sumu ( 1500 eur ) ale nemám na to. A zakrivenie zubov nie je zanedbateľné. Očné zuby mám vysunuté dopredu , tie za nimi vzadu , spodný oblúk mám väščí ako horný , nedobre mi doliehajú vpredu zuby. No proste celé zle tak by som to chcel nejako riešiť. či sa to nedá vyriešiť zmenou poistovne alebo nejako inak. Voped ďakujem !

RE: nepreplatenie

14. 10. 2013 20:24 | rudolf novotný | reagovať

Nie celkom sa mi chce veriť, že po všetkých analýzach, odtlačkoch a návrhu práce Vás lekárka len tak odbila a ukončila liečbu. Ak ste nemohol prísť na prehliadku, prečo ste sa vopred nepreobjednal? Teraz je to už jedno.
Neviem, či to zmena poisťovne vyrieši, rozhodne je to však malý podvod. Skúste sa radšej dohodnúť s terajšou lekárkou.

Pridať komentár

Štítky