Otázka na tému Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba

Čím je najlepšie pomôcť hojeniu rany po resekcii?

Dobry den , chcem sa spytat cim je najlespie pomoct hojeniu rany po resekcii? Odporucili mi len kloktat to harmancekovym cajom plus musim minimalne tyzden jest kasovitu stravu. Mozte mi este poradit co mozem este robit aby sa rana zhojila rychlejsie? Za odpoved vopred dakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

Technicky si môžete kúpiť Curasept gel, alebo Corsodyl gel a dvakrát denne ho jemne naniesť čistým prstom na povrch sliznice rany.

Návrat

Súvisice otázky s témou Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Vytrhnutie zuba - extrakcia zuba v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

mám hnis v rane

28. 01. 2018 10:51 | mirka | reagovať

Dobrý deň.Chcem sa opýtať,vybrali mi koreň a zistila som,že tam mám hnis.Mám aj opuchnuté líce.Ale nebolí ma to.Len dnu ma bolí líce keď si chytím.Chcem sa opýtať čo mi urobí zubárka?Veľmi sa bojím.Ďakujem

RE: mám hnis v rane

28. 01. 2018 12:07 | Novotný Rudolf, MUDr. | reagovať

Ak na povrchu rany vidíte biely povlak, nemusí ísť o hnis, môžu to byť fibrínové povlaky, ktoré sú súčasťou hojenia rany. Ak nemáte teploty ani bolesti, nechajte to tak, ak by sa objavili, zájdite za lekárkou. Tá Vám v takom prípade ranu asi vyčistí (samozrejme v anestéze) a možno nasadí antibiotiká. Nie ja sa čoho báť.

Pridať komentár

Štítky