Otázka na tému Mŕtvy zub

Toxíny prenikli do zubnej drene a zub odumiera

Dobrý deň. Už asi 3–4 roky mám problém s jedným zubom. Začalo to tak, že mi lekár vyvŕtal kaz a dal plombu. Cca po pol roku ma to začalo bolieť zas, vtedy som už mala iného lekára, išla som k nemu a ten zákrok opakoval. Zasa bol pár mesiacov kľud a bolesť sa vrátila. Lekár nevedel zistiť príčinu, po odstránení plomby mi oznámil, že nijaký problém nevidí. Dal mi doň vložku a potom zaplomboval znovu.

Už je to asi pol roka dozadu a bolesť je znovu tu. Tentokrát je milión krát silnejšia a trvá dlhšie. Nezaberajú už ani tabletky. Lekára sa už veľmi bojím, pretože mi v predchádzajúcich návštevách veľmi nepomohol, keď vždy urobil to isté, vypýtal si peniaze a pritom problém nevyriešil. Plus nikdy mi zub neumŕtvi, aj keď mávam veľmi hlboké kazy a podobne. Bolesť pochádza priamo zo zubu, ďasná nemám opuchnuté. Často je bolesť tak silná, že mi v zube akoby hučí a nedá sa to vydržať.

Plánujem zmenu lekára, ale prosím vás, neviete mi náhodou povedať, čo by mohol byť ten môj problém? Neviem si už rady a môj lekár asi tiež nie. Dá sa len tak navštíviť iného lekára, keď k nemu nechodím? Ďakujem veľmi pekne a prajem pekný deň :)

Odpoveď

Dobrý deň,

Pravdepodobne pôjde o to, že baktérie kazu, alebo aspoň ich toxíny prenikli do zubnej drene a zub odumiera, alebo už odumrel.
V takomto prípade bude riešením odstránenie nervu a endodontické ošetrenie. Tak ako všetky doterajšie zákroky, tak aj tento sa dá vykonať v lokálnej anestéze tak, aby Vás absolútne nebolel.
K inému lekárovi sa môžete ísť ukázať, ak ste však s predošlým nerozviazala dohodu o ošetrovaní, tak tomuto novému poisťovňa neuhradí nič. Budete si to teda musieť hradiť z vlastného vrecka. Ak by ste sa nechali vyšetriť u lekára, ktorý nespolupracuje so zdravotnými poisťovňami, tak je to to isté.

Návrat

Súvisice otázky s témou Mŕtvy zub

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Mŕtvy zub, skúste vyhľadávanie s výrazom Mŕtvy zub v našej zubnej poradni.