Otázka na tému Zubný mostík

Koľko môže vydržať mostík predných zubov

Koľko môže vydržať mostík predných zubov(6)Mala som úraz. Mám 30 rokov a mám obavy že v 40-tke si budem musieť dať urobiť „klapačku“. Dalo by sa to vyriešiť implantátom?.

Odpoveď

Dobrý deň, Veľmi zaujímavá otázka. Každá práca, ktorú spravíme v ústach pacienta má určitú dobu výdrže. Čo sa týka samotnej práce – v tomto prípade mostík – výdrž ako taká sa pohybuje v desiatkach rokov (myslím tým materiál – kvalitná keramika). Väčším problémom sú však základy tohto mostíka. Preto môže byť životnosť takejto práce ovplyvnená inými faktormi (vek, starostlivosť, zdravotné faktory). Určite nerátajte v prednom úseku chrupu s tým, že Vám estetika vydrží viac ako 10 rokov (aj to som možno optimista). Implantáty sú určite zaujímavým riešením. Poraďte sa s odborníkom na implanty.

S pozdravom MUDr. Maxim Stošek

Návrat

Súvisice otázky s témou Zubný mostík

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Zubný mostík, skúste vyhľadávanie s výrazom Zubný mostík v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Nosný zub mostika je už veľmi citlivý pri zachiznutí do potravy.

26. 12. 2014 11:55 | Dimitar Stojnov | reagovať

Mam mostik na predné dolné zuby.Špička nosného zuba je už oholena a veľmi citliva pri zachryznutí do potravy je až bolestivý.Aká bude naprava?

Pridať komentár

Štítky