Otázka na tému Panický strach zo zubára

Neprekonateľný strach zo zubára

Dobry den. Mam syna ktory ma uz dvadsattri rokov a ma neprekonatelny strach zo zubara. Minuly tyzden sa konecne odhodlal a zubara navstivil.Nezvladol to , bolo mu na odpadnutie a tak nakoniec sanedalo nic robit a prisiel domov neosetreny. Ma vpredu zlomene dva zuby a velmi je to vidiet…Nevieme ako by sme mu pomohli a tak vas prosim o radu. Pocula som nieco, ze sa to da urobit aj pomocou uspania a ak ano kolko asi preplaca poistovna.alebo si to musi pacient platit sam.Dakujem vam zavasu odpoved .

Odpoveď

Dobrý deň,

Pokiaľ viem, ak pacient nie je mentálne retardovaný, poisťovňa zubné ošetrenie v celkovej anestéze neuhrádza.

Ktorý zo stomatológov vykonáva takýto typ ošetrenia, si musíte zistiť sama, cena za uspatie je približne +400 eur k cene ošetrenia zubov.

Nie som si však istý, či je to nutné. Aj naozaj veľký strach sa dá pri ošetrení zvládnuť liekovo – s tým, že pacient ostáva pri vedomí, je veselý a odvážny. Účinok trvá asi 2 hodiny, je znížené vnímanie bolesti, potom sa dostaví únava a spánok, pozobudení si dotyčný na nič nepamätá. Je preto dôležité, aby na ošetrenie prišiel s doprovodom a asi 40 minút skôr. Takáto lieková príprava stojí v priemere nejakých 50 eur naviac a nenesie riziká celkovej anestézy.

Návrat

Súvisice otázky s témou Panický strach zo zubára

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Panický strach zo zubára, skúste vyhľadávanie s výrazom Panický strach zo zubára v našej zubnej poradni.

Štítky