Otázka na tému Bolesti zubov

Prečo ma bolí zub?

Dobrý deň! Už asi 4. deň ma bolí zub (horná pravá štvorka), pričom bolesť je podobná ako po presune zuba pomocou strojčeka. Navyše nad zubom mam napuchnuté ďasno, dosť výrazne a pri dotyku alebo mimike mi to tlačí na zub, cítim tlak a bolesť. Ku zubárovi mám možnosť ísť až o týždeň kvôli tomu, že som v zahraničí. čo by mohlo byť príčinou, prípadne čo by mi pomohlo? ďakujem!!

Odpoveď

Dobrý deň,

Môže ísť o parodontálny absces alebo apikálnu parodontitídu. To prvé je hnisavý zápal ďasna (väčšinou zo zubného kameňa a plaku), druhá diagnóza je následkom mŕtveho neošetreného, alebo nedostatočne ošetreného zuba.

Pomôcť Vám môže iba stomatológ, samo to neprejde.

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesti zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesti zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesti zubov v našej zubnej poradni.

Pridať komentár

Bolesť zuba pri dotyku

18. 05. 2013 10:15 | Pavel | reagovať

Dobrý deň
Bol som pred dvomi dňami u zubárky nič mi nebolo mala mi už zavrieť zub pretože mi vyberala nerv. Zub ma už nebolel tak som bol spokojný že už bude koniec, pre istotu ešte raz sa pošprtala či mi vybrala nerv nič som už necítil myslel som, že už bude koniec s bolesťou a zub zavrela, ale vraj mám prísť až o 2 týždne neviem na čo :D. Ale na druhý deň po tom ako som sa zobudil som cítil už miernú bolesť a na ďalší deň už som ani nespal je to strašná bolesť pri dotyku už len jazykom vidím všetkých svätých. Ako by som sa tejto bolesti zbavil, alebo čo je jej príčina?
Ďakujem za odpoveď. :)

RE: Bolesť zuba pri dotyku

18. 05. 2013 10:47 | Pavel | reagovať

Prepáčte, že som to napísal sme nevedel som ako založiť tému, ale už viem.

RE: Bolesť zuba pri dotyku

18. 05. 2013 23:40 | rudolf novotný | reagovať

Patrónom zubárov je sv.Apolónia, vidíte aj ju? :)

Ak sa bolesť objavuje až niekoľko dní po plnení, jej príčinou je pravdepodobne rozvíjajúca sa infekcia v kanálikoch zuba. Jediné, čo Vám v takej situácii pomôže je odstrániť uzáver v korunkovej časti a opätovne spriechodniť kanáliky. Sám to ale nezvládnete, budete sa asi musieť obrátiť na pohotovosť…
A následne samozrejme zahájiť serióznu koreňovú liečbu.

Pridať komentár

Štítky