Otázka na tému Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Endodontické ošetrenie - ošetrenie koreňových kanálikov

Dobrý deň.Volám sa Roman a som z Trenčína.Chcel by som sa opýtať,či sa ošetrenie koreňových kanálikov,trhanie nervu robí bezbolestne,či keď sa pichne injekcia proti bolesti,či to nebude vôbec bolieť? Naposledy,keď mi doktorka trhala nervy z koreňa (takou ihlou),tak ma to nesmierne bolelo.Viem že mi to neumŕtvovala,že mi to robila zaživa.Bolo to vtedy na tú dobu normálne(1997–2000),alebo mi to naschvál neumŕtvila,keďže vedela o mne že sa strašne bojím injekcie? PS:V roku 1993 mi nerv vypalovala takou akokeby pájkovačkou.Vtedy som si želal radšej zomrieť,ako cítiť tú bolesť. Neviete o niekom v Trenčíne,ktorý by mi tieto kanáliky ošetril bezbolestne? Vopred Vám moc ďakujem .

Odpoveď

Dobrý deň, endodontické ošetrenie (ošetrenie koreňových kanálikov) sa dnes dá ošetriť v podstate takmer bezbolestne (závisí od konkrétneho zuba). Moderná stomatológia má dostatok prostriedkov na utíšenie bolesti pri ošetrení J. V Trenčíne skúste osloviť napr. MUDr. Murgášovú.

S pozdravom MUDr. Maxim Stošek

Návrat

Súvisice otázky s témou Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba, skúste vyhľadávanie s výrazom Endodoncia - liečba koreňových kanálikov zuba v našej zubnej poradni.

Štítky