Otázka na tému Trápi ma paradentóza

Mám 2 mesačné dieťa, ktoré kojím. Trápi ma paradentóza asi 2 rok...

Dobrý deň. Mám 36 rokov. Mám 2 mesačné dieťa, ktoré kojím. Trápi ma paradentóza asi 2 roky. Zhoršilo sa to tehotenstvom. Kývajú sa mi dolné jednotky a dolná 4, na dotyk ma bolia ďasná. Horná 1a2 sa mi vyklenuli dopredu aj tam začína paradentóza zatiaľ sa zuby nekývu. Prosím o radu aká metóda liečby by bola vhodná. Zubár mi odporučil extrahovať obe 1,2 a 3 zuby s tým, že na očných štvorkách chce nasadiť mostík, pričom tá jedna 4 zub sa mi kýve. Ešte mám problém bolí ma celá jedna strana zubov horný aj dolný rad a bolesť vyžaruje do ucha. Bolesť utíšim, keď si na líce priložím teplý obklad. Ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

V prvom rade by som sa zameral na liečenie parodontitídy a až potom by som uvažoval nad rekonštrukciou zvyšného chrupu. Ak totiž mostík zavesíte na už aj tak oslabené zuby, rozkývu sa veľmi rýchlo a prídete o ne. Parodontitída (ľudovo parodontóza) nie je dedičná, ide bakteriálnu infekciu mäkkých tkanív v okolí zuba, následkom ktorej je úplné rozrušenie závesného aparátu zuba.

Celá situácia väčšinou tkvie v nesprávnych hygienických návykoch umocnených zubným kameňom. Liečba spočíva v dôkladnom odstránení zubného kameňa, hygienickej inštruktáži, v dôslednom dodržiavaní zubnej hygieny a v ťažkých prípadoch aj antibiotickej liečbe. Po absolvovaní liečby (čo môže trvať aj pár mesiacov) sa ukáže, ktoré zuby je možné využiť a akým spôsobom.

Vzhľadom na to, že ide o bakteriálnu infekciu, je veľmi dôležité, aby ste svojmu dieťaťu neolyzovala lyžičku ani cumlík, inak ten istý problém môžete preniesť aj naňho.

Návrat

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Trápi ma paradentóza, skúste vyhľadávanie s výrazom Trápi ma paradentóza v našej zubnej poradni.

Štítky