Otázka na tému Liečba koreňových kanálikov

Chcela by som sa informovať ohľadom endodoncie

Dobry den! Chcela by som sa informovat ohladom endodoncii. Dnes mi zubarka vytiahla nervy z bolaveho zuba. Zubok mi vyplnila vlzkou. Kedze sa nejednalo o moju vlastnu zubarku (v mieste prechodneho bydliska), svojej zubarke som dany postup vysvetlila cez telefon a objednala ma na cistenie o 3tyzdne. Bojim sa vsak, ci to nie je neskoro. Mam pred statnicami, pisem bakalarku, a bolest zuba je to posledne, co teraz potrebujem. Preto sa tomu chcem co vyvarovat.

Zaroven ma zaujima, ako dlho trva proces cistenia danych kanalikov. Z hore spominanych dovovov sa nachadzam v zlej casovej a vzdialenostnej situacii (byvam v BA a svoju zubarku mam v KE).

Za odpovede vopred dakujem.

Odpoveď

Dobrý deň,

Ak sa prvotné prečistenie kanálikov vykonalo správne, tri týždne by nemali byť problém. Stáva sa mi, že niektorý lajdácky pacienti s dočasnou dezinfekčnou vložkou v kanáliku pobehujú aj rok a nemajú žiaden problém. Ak by sa vložka uvoľnila, bolo by to treba riešiť hneď.

Endodoncia a mikrostomatológiaEndodoncia a mikrostomatológia Endodoncia a mikrostomatológiaEndodoncia a mikrostomatológia

Samotný proces čistenia a zaplnenia kanálikov sa zväčša vykonáva v jednom sedení, ktoré môže trvať 1,5 až 2,5 hodiny, v závislosti od počtu a komplikovanosti kanálikov.

Návrat

Súvisice otázky s témou Liečba koreňových kanálikov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Liečba koreňových kanálikov, skúste vyhľadávanie s výrazom Liečba koreňových kanálikov v našej zubnej poradni.

Štítky