Otázka na tému Bolesti zubov

Trvalo to niekoľko rokov až kým sa z precitlivelosti jedného dňa nestala bolesť.

Dobrý deň, mám mŕtvu hornú dvojku. Začalo sa to tak, že sa mi na nej v detstve vytvoril kaz potom zase a potom zrejme z toľkého plombovania začala byť precitlivelá. Trvalo to niekoľko rokov až kým sa z precitlivelosti jedného dňa nestala bolesť.

Cez víkend som zašla na pohotovosť, lekárka mi povedala, že mám zapálený nerv a treba ho liečiť, odporučila mi kým neprejdú sviatky tabletky na bolesť. Lenže vôbec to nebolelo. Po sviatkoch som šla k svojmu zubárovi, dal mi dolu vatu a povedal, že nerv už mám vybraný, čo mi prišlo divné, ale čo som mala robiť. Dostala som koreňovú výplň. Ten zub som týždeň necítila až kým som sa nepodchladila. Začal byť zase precitlivelý ako predtým. V tom čase som menila zubára, na rontgene sa ukázalo, že výplň nie je až do konca, tak mi spravili reendodonciu. Všetko to vyzrelo byť na profesionálnej úrovni a ok, ale prvé dve týždne som ten zub cítila, ako keby si organizmus nemohol zvyknúť na čap, ktorý mi tam dali.

Potom to viacmenej prestalo, ale po v priebehu dvoch mesiacov som ho opäť občas cítila a občas mi rozcitlivel zuby vedľa. Je to normálne ? Nemôžem hovoriť vyslovene o bolesti, ale i mŕtvy zub ktorý niekedy celý deň cítim a je rozcitlivelý mi tiež dokáže pridať starosti. Je to teda normálne – 2 mesiace po druhej koreňovej výplni s čapom a 3 mesiace po prvej ? Mám počkať, zub zbytočne nezaťažovať, alebo to treba riešiť? Nechcem zub zbytočne zase vŕtať a plombovať, elbo za chvíľu mi z neho nič nezostane a som moc mladá na korunky. ďakujem

Odpoveď

Dobrý deň,

V prvom rade by som sa snažil zistiť, či bolesť nespôsobuje iný, vedľajší zub… Ak nie, no bolesti do mesiaca neustanú, je to dôvod na opätovnú liečbu. Asi by ste sa potom mali obrátiť na lekára so stomatologickým mikroskopom.

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesti zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesti zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesti zubov v našej zubnej poradni.

Štítky