Otázka na tému Bolesti zubov

Neviem či to môže súvisieť s nejakým zápalom dutín, alebo so zubom.

Dobrý deň, chcem sa opýtať, asi pred pol rokom mi na hornej šestke vypĺňali koreňové kanáliky, zub mám teda zaplombovaný, ale asi posledný mesiac mám ten zub trošku citlivý, keď si napr. umývam zuby, tak cítim, že ho mám taký podráždený a bolí ma aj ďasno okolo zuba. Cítim to pri jedle a aj keď si jazykom zatlačím na ďasno. To ďasno ma bolí skôr z vnútornej strany a medzi tou šestkou a sedmičkou, tak neviem či môžem mať kaz na sedmičke, alebo je niečo s tou šestkou.

Ešte mám jeden problém, ktorý neviem či súvisí so zubom, ale možno pred mesiacom som mala nádchu, pri ktorej mi tiekol taký hnisavý hlien a boleli ma aj dutiny a za okom. Nebrala som na to žiadne kvapky, postupne mi to prešlo, ale teraz stále cítim taký tlak v dutine na tej strane kde je aj ten spomínaný zub. Takže neviem či to môže súvisieť s nejakým zápalom dutín, alebo so zubom.
Ďakujem za radu!
Katka

Odpoveď

Dobrý deň,

žiaľ, nedokážem povedať z čoho sú Vaše bolesti. Môže to byť kaz na sedmičke, rovnako aj šestke, nedokonale zhotovená koreňová výplň, štrbina pod výplňou, výplň odstávajúca od zuba (tzv.previslá výplň), prasknutý zub, zubný kameň a mnoho ďalších príčin.

Či Vás bolí zub z dutín, alebo dutiny zo zuba, to taktiež nemôžem vedieť. Je pravda, že pri zápale prínosových dutín, často bolia všetky horné zuby na príslušnej strane. Rozuzliť Vám to pomôže pri osobnom vyšetrení stomatológ a krčný lekár.

Návrat

Súvisice otázky s témou Bolesti zubov

Ak hľadáte doplňujúce informácie k téme Bolesti zubov, skúste vyhľadávanie s výrazom Bolesti zubov v našej zubnej poradni.